UUDISED

Digitarkuse ala ülekandeid näeb viipekeele tõlkega Telia Facebookist ja Inspira kanalist

Selle aasta Arvamusfestivalil Digitarkuse ala jõuab digitaalselt vaatajateni üle 5G võrgu. Soovime ala publikut kasvatada tänu digitaalsele jälgimisele sotsiaalmeedias ja TV-s ning tuues kavasse ingliskeelsed arutelud, mis on kindlasti oluline festivali rahvusvahelise publiku suuremaks kaasamiseks.

Ala arutelude ligipääsetavuse suurendamiseks on igale arutelule ka lisatud viipekeele sünkroontõlge, seda ka ingliskeelsete arutelude puhul,  mis tõlgitakse Eesti viipekeelde.

Publiku kaasamiseks teeb Digitarkuse ala koostööd Eesti startupiga Votemo, mille platvormi kaudu saab jälgida ja kaasa rääkida konkreetses küsimuses igal arutelul ning saata ka küsimusi vestluses osalejatele.

Arvamusfestivali Digitarkuse ala avab Fotografiska Jutud koos legendaarse maailmakuulsa fotograafi Jimmy Nelsoniga, kellega vestleb Aleksander Eeri Laupmaa.

Samal päeval saab kuulata veel kahte ingliskeelset arutelu: Põhjamaade Ministrite Nõukogu poolt korraldatavat tehnoloogia ja kultuuri seostest ning päeva lõpetavat Mitmekesisuse ja kaasatuse vähesust käsitlevat vestlust.

Reedesse päeva mahub vaid üks eestikeelne arutelu: Riigikantselei korraldatav vestlusring, mille peamiseks küsimuseks on tehnoloogia mõju rohepöördes.

Laupäevane kava algab Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka kahekõnega metaversumi teemadel. Sellele järgneb ajakirja EMA peatoimetaja Merle Liivaku juhitav arutelu laste internetielust, millest vanemad midagi ei tea. Päeva teises pooles räägime tehnoloogiast ja üksindusest, kus puudutakse ka elu lõppu ja surma. Laupäevane kava lõppeb ülimalt aktuaalse turvalisuse teemaga, kus testime, kui lihtne või keeruline on häkkida meie seadmetesse ja kas seda peaks tegema ka õilsatel eesmärkidel.

Digitarkuse ala kõiki ülekandeid saab otse vaadata mõlemal päeval Telia Inspira kanalist ja Telia Facebooki lehelt. Ülekandeid tehakse üle 5G.

Kõikidel aruteludel on viipekeele tõlge, k.a ingliskeelsetel, kus tõlgitakse tekst Eesti viipekeelde.

Aruteludes saab kaasa rääkida ja oma küsimusi saata läbi Votemo platvormi aadressil: https://arvamus.votemo.eu

Digitarkuse ala programmi on kokku pannud: Telia, Riigikantselei, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti Esindus ning Fotografiska Tallinn.

Digitarkuse ala kava:

????????????????????, ????????. ????????????????????????

12.00 ???????????????????????????????????????????????? ????????????????????: ???????????????????????????? ???????????????????????????????????? ???????????? ???????????????????????????? ???????????????????? (ingliskeelne)

14.00 ???????????????????????????????????????? ????????????????-???????????? ???????????????????????????????????????????????? ???????????? ???????????????????????????? (ingliskeelne)

16.00 ???????????????? ???????????????? ???????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????????? ????????????????????????̈????̈?????????

18.00 ????????????????????????????????????????: ???????????????????????? ???? ???????? ???????????????? ???????????? ???????????????????? ????????????´???? ???????????????????? (ingliskeelne)

????????????????Ä????????, ????????. ????????????????????????

12.00 ???????????? ???????????? ???????? ???????????????????????????????????????? ???????? ???????????????? ????????̃???????? ???????????????????????????? ????????̈????̈?????????????????????

14.00 ???????????????? ???????????????? ????????????????????????????????????????. ???????????? ???????? ????̈???????????????? ???????????????????????? ?????????????????

16.00 ????????????????????, ???????????? ???????????????? ???????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????

18.00 ???????????????????????? ???????????????????????? ???????????????????????????????? ????????̈???????????????????????????? ???????????????????????????? ?????????????????????????????????

Täpsemalt uuri arutelude kohta festivali veebikavast.

Vabatahtlikuna festivalil

Elumuutev kogemus

“Nende inimestega koos tegin ma ükskord Arvamusfestivali!” on lause, mida sajad inimesed saavad Arvamusfestivali pildigaleriid vaadates rahulolu ning uhkusega öelda, sest Arvamusfestival saab teoks just tänu vabatahtlike tööle.

ANNA ENDAST MÄRKU

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE