Aruteluala tehniline ettevalmistus

Aruteluala tehniliseks ettevalmistuseks olulised punktid:

  1. Ala kujundus
  2. Ala korraldamise kulud
  3. Tehniline ehitus

Aruteluala kujunduse ideed

Aruteluala ehituse, sh tarvikute ja tehnika rendi ja transpordi eest vastutab iga aruteluala korraldaja. Arvamusfestival toob vajaliku võimsusega voolu aladele. Siit saab lugeda, mida ala ehituses ja kujunduses silmas pidada.

Festivaliala kujundus peaks vormiliselt toetama ürituse sisu: olema visuaalselt kultuurne ja elegantne ehk pakkuma kireva laadameeleolu asemel esteetilist ruumielamust, tõstma esile koha enese väärtusi ja ürituse sisu. Aruteluala kujundus järgib Arvamusfestivali üldiseid kujunduspõhimõtteid:

  • heledad toonid – valge, beež, helesinine; eriti oluline on see värvivalik telkide/varjualuste puhul! Äärmisel juhul sobivad ka mustad telgid. Telgid on ilma tekstide ja logodeta.
  • avatus – kinnistele telkidele eelistada päikesevarje ja -purjeid, telkidel soovitavalt vaid üks-kaks seina; vältida lavapoodiume või kasutada kuni 20 cm kõrguseid.
  • õdusus – kerge ja mugav mööbel, lesimist võimaldav kott-toolide ja rippkiikede maailm.
  • loomingulisus – eriti oma alade brändingus ja organisatsiooni nähtavuse loomisel soovitame olla leidlikud, katsetada uudseid lahendusi, vältida konverentsilikkust ning “üle brändimist”.

Soovime, et festivali ala oleks:

  • avatud ja õhuline
  • keskkonnasõbralik
  • heledates ja rahustavates toonides
  • võimalikult väheste turundussõnumitega
  • turvaline ja sõbralik

Arvamusfestival tagab omalt poolt:

  • arutelualale suunavad viidad
  • elektrivalmiduse
  • ligipääsu joogiveele

Parima tulemuse tagab aegsasti alustatud konsultatsioon Arvamusfestivali meeskonnaga. Paide Vallimäel ja keskväljakul on kõik arutelualad üksteisest erinevad ja vajavad seega unikaalset lahendust, mis vastab ala sisulisele kontseptsioonile. Soovitame alustada paikvaatlusega ja arutelualale eraldatud platsi ja selle ümbruse tutvumisega kohapeal. 

Aruteluala platsi eripärade kohta infot ja nõustamist küsi festivali ala ja õhustiku juhilt: Maiko Kesküla, e-post: maiko@arvamusfestival.ee tel: +372 5667 5859.

Varasemate aastate aladega saad tutvuda Arvamusfestivali fotogaleriis.

Aruteluala korraldamise kulud

Aruteluala tehniline ülesehitus ja disain peab vastama aruteluala eesmärkidele ja Arvamusfestivali üldisele ala ja õhustiku kontseptsioonile. Ala ülesehituse planeerimisel soovitame esmalt selgitada välja ala täpne asukoht, seda külastada ning pidada nõu festivali ala ja õhustiku tiimiga, et leida parimad lahendused. Seejärel on sobiv aeg küsida vajalikeks töödeks pakkumisi ja leida teenuseosutajad.

Peamised ala ülesehitusega seotud kulud:

  • helitehnika rent ja helitehniline teenindamine
  • telk või varjualused
  • istumisalused, toolid, tekid jms
  • vajadusel madal lavapoodium
  • dekoratsioonid ja ala disain

2021. aastal oli aruteluala kulu ühe päeva kohta keskmisel 1500–2500 eurot, sõltuvalt ala tehnilisest keerukusest. See ei sisalda ala korraldustiimide muid kulusid nagu majutus, toitlustus, transport jmt.

Arvamusfestivali tasulised lisateenused

  1. Aruteluala helitehniline lahendus ja heliteenindus. Pakett, mis sisaldab kogu helivõimenduseks vajalikku tehnikat, helisalvestust ja helitehniku tööd kahel päeval, maksab lihtsama lahenduse puhul 850 eurot. Täpsema hinnapakkumise saamiseks palun pöörduge Kristjan Kirspuu poole:  kristjan.kirspuu@gmail.com;  Tel: 56678927.
  2. Aruteluala korraldajatele ruuterid kiirema internetiühenduse tagamiseks. Hind sõltub ala asukohast ja ühenduse kiirusest.
  3. Aruteluala ülesehitus – piiratud hulgal arutelualadele suudame pakkuda ala ülesehitust ja kujundust. Teeme vastavalt korraldaja soovidele ja võimalustele selleks eraldi pakkumise. Selleks võtke palun aegsasti ühendust Maiko Keskülaga.

Täpsema pakkumise kontakt: Maiko Kesküla, e-post maiko@arvamusfestival.ee Tel: 5667 5859 Mida varem oma soovid teele saadad, seda parem!

Koostöö ja kulude jagamine

Arvamusfestivali kogemus näitab, et mitme organisatsiooni koostöös sündinud ala puhul on üheks eeliseks kulude jagamise võimalus. Kuidas täpselt kulud jaotatakse, on ala korraldajate omavaheline kokkulepe. Soovitame see teema varakult läbi arutada ning kokkulepped ka kirja panna.

Ühepäevaste arutelualade korraldajatel soovitame teha ala ülesehitamisel ja kulude katmisel koostööd teisel päeval samal alal arutelusid korraldavate organisatsioonidega. Eriti oluline on, et ala varjualune/telk oleks sama mõlemal päeval. Ühepäevaste alade asukohad ning päevade jaotus selgub hiljemalt aprilli lõpuks. Alade kuraatorid aitavad alajuhid omavahel kokku viia.

Mida teha, kui raha ei ole?

Juhul, kui mõni arutelu korraldaja ei saa rahaliselt panustada, on tal võimalus kokkuleppel teiste ala korraldajatega ala ülesehitust ning edukat toimimist toetada ka muul viisil.

Mõned näited:

  • alajuhi rolli võtmine ja koostöö juhtimine;
  • ala kommunikatsiooni korraldus;
  • ala ülesehituse ja disaini koordineerimine (ala eripära toetavate loovate lahenduste leidmine jmt);
  • Aruteluala toetajad

Aruteluala võib otsida endale toetaja, kuid tema nähtavus alal peab olema kooskõlas festivali ruumikujunduse kontseptsiooniga.

MTÜ Arvamusfestival ise otsib festivalile suurtoetajaid ja alatoetajaid, kes osaliselt katavad festivaliala ülesehitusega seotud kulud. Festivali toetajaid ning toetatud alasid toome esile Arvamusfestivali kommunikatsiooni- ja turunduskanalites. Kui ala korraldajatel on läbimõeldud ettepanekuid, keda Arvamusfestival võiks kutsuda just nende teemaala toetajaks, palun saatke info kaspar.tammist@arvamusfestival.ee.

Aruteluala tehniline ehitus

Soovitame telgid, madalad poodiumid ja muu vajaliku inventari rentida ja paigaldada koostöös Arvamusfestivali partneri United Capital -ga.

UC Rendi eripakkumise festivali arutelukorraldajatele leiab siit: https://www.ucrent.ee/arvamusfestival

Järvamaalt saada olevate tehniliste vahendite olemasolu (peamiselt toolid, pingid, lauad) kohta annab infot Paide Muusika- ja Teatrimajast Martha – Beryl Grauberg, e-post: martha.grauberg@pamt.ee, tel: +372 5344 9978.

Helitehnika

Helitehnika (mikrofonid, võimendus, aktiivkõlar) kasutamine tagab, et festivalimelu arutelu segama ei hakkaks.

Enne helitehnika tellimist tuleks kindlasti eelnevalt Arvamusfestivali meeskonnaga läbi rääkida heli suund – nii saame vältida helimüra tekkimist. Suurtel aladel on soovituslik kasutada rohkem kõlareid igaüks väiksema võimsusega, osad kõlarid asetada inimeste selja taha. Arvamusfestivali varasemad arutelualade korraldajad on kasutanud ja soovitavad: ProtoneMasters GruppEUM NoorteklubiGlobal Media SystemsEstvoxEvent CenterRGBEventech.

Arutelude salvestamine

Helitehnilise lahenduse planeerimisel arvestage kohe ka arutelu salvestamisega! Arvamusfestival soovib talletada kõik toimuvad arutelud. See võimaldab arutelude korraldajatel arutelusid pikendada, jagada ja kasutada talletatud materjale ka edaspidi. Arvamusfestivali meeskond on selles osas alade korraldajatele partneriks ning aitab vajadusel salvestamise korraldamisega.

Internetiühendus

Külastajatele ja tavakasutuseks on avatud kõik mobiilsidevõrgud. Varasemalt on mitmed aruteluala korraldajad kasutanud mobiilisidevõrku ka ülekannete tegemiseks või toonud kaasa kindluse mõttes oma ruuteri.

Toitlustus ala juures

Arvamusfestivalil on keskväljakul toidutänav. Toitlustajad on asetatud veidi hajutatult, et vältida rahva koondumist järjekordadesse. Arvamusfestival taotleb oma tegevuses võimalikult väikest ökoloogilist jalajälge ja seda palume arvestada ka kõikidel korraldajatel. Toitlustuses kasutame lisaks panditopsile ka panditaldrikud. Ostetud tops ja taldrik on võimalik vahetada raha vastu pandinõude tagastuspunktis, mis asub toitlustajate vahetus läheduses. Arutelualadele eraldi toitlustusteenuse pakkumine pole lubatud. Kui te siiski soovite pakkuda osalejatele teed ja kohvi, siis palun teavitage ala kuraatorit hiljemalt 15. juuliks. Pandinõude teenindavaks operaatoriks on Arvamusfestivalil Eesti Pandipakend

Olulised tähtajad ning tegevused

Hiljemalt kaks kuud enne festivali ootame iga aruteluala tehnilise ülesehituse eest vastutajat Paidesse tutvuma oma platsiga. Eelmiste aastate kogemus näitab, et oma aruteluala kohapeal vaatamas käimise järel on kergem ala tehniline ja kujunduslik ülesehitus välja mõelda. Aruteluala sobivuse eest festivali üldise miljöö ja väärtustega vastutab aruteluala korraldaja(d).  Arvamusfestivalil on võimalik tagada parim tehniline teenindus neile, kes saadavad aruteluala tehnilise kirjelduse koos elektrivõimsuse vajadusega 10. juuliks oma ala kuraatorile.

Aruteluala tehnilist ülesehitust nõustab ja füüsilist asukohta näitab kohapeal Maiko Kesküla, e-post: maiko@arvamusfestival.ee, tel: +372 5667 5859, palume aja aegsasti kokku leppida!

Arvamusfestival korraldab igale alale elektrivalmiduse vastavalt teie vajadustele. Kõik alad saavad võrdselt 220V pikendusjuhtme ühe otsaga. Edasi jagamise pikendusjuhtmed on vajalik endal kaasa tuua. Elektrivõimsuse vajaduse hindamiseks saatke meile kõigi seadmete koguvajadus või eraldi kõigi seadmete nimekiri (nt üks kõlar, kaks veekeetjat, üks prožektor jne). Tehnikat rentides palun küsige ka kogu tehnika tarbimisvõimsust. See info on vajalik elektrikaablite vedamiseks kogu alale ja elektrikatkestuste vältimiseks.

Ole osa Arvamusfestivalist - iga päev!

Arvamusfestivali meened

Kvaliteetne, korduvkasutatav ja keskkonnasõbralik Eesti disain Arvamusfestivali sümboolikaga.
Osta

Tule toetajaks!

Sul on võimalus aidata arendada Eesti arvamuskultuuri, toetades festivali korraldamist ühekordse või võimalusel ka püsiannetusega.
ANNETA FESTIVALILE